Konturowanie twarzy na mokro i na sucho – jak to robić?

Opanowanie techniki konturowania twarzy, to nie lada sztuka. Warto jednak podjąć się takiego wyzwania, gdyż efekty mogą nas pozytywnie zaskoczyć. Uzyskanie idealnego, owalnego, lekko wydłużonego kształtu twarzy jest, dzięki dostępnej obecnie szerokiej gamie kosmetyków do modelowania i konturowania, łatwo osiągalne. Wystarczy zapoznać się z kilkoma niezbędnymi wskazówkami, by cieszyć się idealnym makijażem. A więc do dzieła! Przekonaj się, że konturowanie może być całkiem proste!

 

Jak konturować twarz

Konturowanie twarzy na sucho i na mokro

PO CO KOMU KONTUROWANIE TWARZY?

Spoglądając codziennie w lusterko narzekasz na zbyt wysokie czoło? A może uważasz swoją twarz za zbyt okrągłą, a nos wydaje Ci się za długi? Modelowanie jest  odpowiedzią na Twoje problemy.

Ideałem kształtu twarzy, do którego dążymy w makijażu, jest owal lekko wydłużony. Dzięki technice światłocienia, zaczerpniętej z malarstwa i sztuk plastycznych, możemy ten ideał osiągnąć, a przynajmniej się do niego zbliżyć.

Stosując zasadę, że ciemne odcienie ukrywają, zmniejszają i cofają, a jasne eksponują, uwydatniają i wysuwają na pierwszy plan, przy pomocy kosmetyków do makijażu, możemy uzyskać ten wymarzony i idealny owal.

Ciemnymi odcieniami produktów do konturowania z powodzeniem ukryjemy partie twarzy zbyt szerokie, za bardzo wystające, za wysokie (czoło) lub zbyt długie (nos). Jasne kolory wydobędą i wyeksponują. Pomogą optycznie zniwelować bruzdy nosowo-wargowe, uwypuklą kości policzkowe, rozświetlą przestrzeń pod oczami. Poniższa grafika idealnie obrazuje, które partie powinniśmy przyciemniać, a które rozjaśnić:

contour-face-chart-small

 

KONTUROWANIE NA MOKRO, CZY NA SUCHO?

To jaką metodę aplikacji wybierzemy, uwarunkowane jest efektem, jaki chcemy osiągnąć. Wielość warstw zastosowanych w technice modelarzu na mokro powoduje, że sprawdzi się ona raczej przy makijażu wieczorowym.  Jeśli zależy nam jednak na delikatniejszym, bardziej naturalnym i dziennym efekcie, ograniczmy się do konturowania przy pomocy produktów o suchej, prasowanej formule. Pamiętajmy jednak, że wszystko zależy od naszej wprawy i użytych odcieni.

ETAPY MODELOWANIA 

Warto pamiętać o złotej zasadzie, że w makijażu najpierw aplikujemy produkty mokre (podkłady, korektory, kamuflaże), a następnie utrwalamy je kosmetykami o konsystencji suchej (pudry, bronzery prasowane lub wypiekane). Ta wiedza pozwoli również we właściwy sposób zastosować kosmetyki do konturowania twarzy. Możemy bowiem wykonturować twarz tylko produktami o kremowych formułach, tylko tymi o formułach pudrowych lub połączyć obie techniki dla uzyskania pełnego, intensywnego efektu modelarzu twarzy. Nie zapominajmy jednak o wspomnianej wcześniej kolejności. To niezwykle ważne dla ostatecznego efektu.

A oto poszczególne etapy obu rodzajów modelowania twarzy:

KONTUROWANIE TWARZY NA MOKRO:

  • Aplikacja produktów pielęgnujących skórę twarzy: kremów lub emulsji do twarzy, kremu pod oczy
  • Wyrównanie kolorytu twarzy przy pomocy podkładu.
  • Zastosowanie produktów o ciemniejszym i jaśniejszym od podkładu kolorze i kremowej formule (korektory rozświetlające, kamuflaże, podkłady lub sztyfty o ciemnych odcieniach modelujących)
  • Etap mokry zamykamy utrwalając całość pudrem matującym.

 

IMG_1906 (1)

 

Jeśli zależy nam na delikatniejszym efekcie, pomijamy trzeci etap z modelowania mokrego i przechodzimy do produktów prasowanych:

MODELOWANIE TWARZY NA SUCHO:

  • Utrwalamy mokre produkty pudrem sypkim lub prasowanym. Pod oczy możemy zastosować jaśniejszy puder, który utrwali korektor i jednocześnie odświeży, rozjaśni tą partię twarzy.
  • Przyciemniamy wybrane partie matowym bronzerem o chłodnej tonacji bez drobinek
  • Ocieplamy twarz bronzerem w ciepłej, słonecznej tonacji
  • Na szczyty kości policzkowych, grzbiet nosa, pod łukiem brwiowym oraz na łuk kupidyna aplikujemy rozświetlacz.

 

IMG_1908

Całość zwieńczy muśnięcie różem. Służy on nie tylko do  stworzenia świeżego, dziewczęcego rumieńca. Pięknie modeluje kości policzkowe, stając się tym samym produktem, którego w modelowaniu pomijać się nie powinno.

CZYM APLIKOWAĆ?

Formuły kremowe i płynne idealnie rozprowadzają się przy pomocy różnego rodzaju gąbeczek i beauty blenderów. Możemy je dobrze wpracować w skórę i zadbać o idealne przejścia między odcieniami. Podobny efekt uzyskamy przy zastosowaniu pędzli z włosia syntetycznego o płasko ściętej główce. 

Do aplikacji metodą suchą będą przydatne wszystkie pędzle z włosia naturalnego, szczególnie te stworzone do różu i bronzera.

IMG_1909


POLECANE PĘDZLE DO KONTUROWANIA

HAKURO h24 – skośnie ścięty pędzel wykonany z włosia syntetycznego, doskonały do konturowania na mokro –  Cena: 29,40zł > KLIK
HAKURO h21 – skośnie ścięty pędzel z włosia naturalnego, który sprawdzi się przy aplikacji kosmetyków o pudrowej konsystencji – Cena: 29,00zł > KLIK
HAKURO h14 – pędzel wykonany z włosia syntetycznego, niezastąpiony przy precyzyjnej aplikacji kosmetyków konturujących – Cena: 35,00zł > KLIK
HAKURO h13 – pędzel idealny do konturowania a także aplikacji rozświetlacza – Cena: 29,00zł > KLIK
KAVAI 20 – wykonany z naturalnego włosia, prosto ścięty pędzel niezastąpiony przy modelowaniu twarzy – Cena: 29,90zł > KLIK

KOSMETYKI DO KONTUROWANIA

Firmy kosmetyczne prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych formuł i form podania produktów modelujących. Pojedyncze, w zestawach i paletach. Poniżej przedstawiamy te z nich, które cieszą się największą popularnością:

FREEDOM MAKEUP Pro Cream Strobe – kremowa paleta do konturowania w zestawie z pędzlem – Cena: 48,90zł > KLIK
MAKEUP REVOLUTION Ultra Contour Palette – kremowa paleta do konturowania twarzy – Cena: 39,90zł > KLIK
HEAN PRO-CONTOUR PALETTE – paleta do konturowania na mokro – Cena: 21,90zł > KLIK
MAKEUP REVOLUTION Ultra Bronze – matowy bronzer do konturowania i opalania – Cena: 14,90zł > KLIK
HEAN Pro Contour Stick – Kredki do konturowania – Cena: 10.80zł > KLIK
SLEEK MAKEUP Face Contour Kit – pudrowy zestaw do konturowania – Cena: 32,90zł > KLIK

Wszystkie produkty do konturowania znajdziecie TUTAJ.

Kiedy już zgromadzimy wszystkie niezbędne kosmetyki i akcesoria, nie bójmy się etapu prób i eksperymentów. Dajmy sobie czas na poznanie światłocieniowej mapy własnej twarzy. Testujmy różne metody aplikacji. Kiedy znajdziemy swoją technikę, konturowanie stanie się nieodłącznym elementem naszego rytuału makijażowego, a efekty zdecydowanie są tego warte. Pięknie wykonturowana twarz jest idealnym płótnem dla dalszych etapów makijażu, a wyeksponowane rysy twarzy sprawią, że uśmiechniesz się do swojego odbicia w lustrze. Miłego eksperymentowania!

(Visited 37 183 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>