BEAUTYBLENDER kontra REAL TECHNIQUES MIRACLE COMPLEXION SPONGE – gąbeczki do zadań specjalnych

Podkład to absolutna podstawa każdego makijażu, niezależnie, czy używanym kosmetykiem jest lekki krem BB, czy mocno kryjący fluid. Od jakiegoś czasu na rynku dostępnych jest wiele narzędzi do jego aplikacji – pędzli, silikonowych aplikatorów, czy wreszcie – specjalne gąbeczki! To właśnie te ostatnie cieszą się najlepszą opinią, jeśli chodzi o naturalny efekt i wykończenie makijażu. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na dwie liderki w swojej kategorii: legendarny Beautyblender i nie mniej popularną Miracle Complexion Sponge od Real Techniques.

beautyblender_vs_real_techniques_sponge kosmetykomania

Jajeczko od Beautyblender występuje w trzech charakterystycznych kolorach: czarnym, białym i różowym. Niezależnie od wersji kolorystycznej, wszystkie łączy ta sama funkcjonalność i efekt działania. Na czym polega jej fenomen? W odróżnieniu od jednorazowych, silikonowych aplikatorów do podkładu, niepozorna gąbka kryje w sobie naprawdę potężne możliwości. Początkowo niewielka, ale zwilżona wodą rośnie o jakieś dwa rozmiary stając się miękka i elastyczna. I tu pojawia się przyczyna jej światowego fenomenu: struktura zbliżona do faktury twarzy pozwala na tak naturalną aplikację podkładu, jakiej nie da się osiągnąć żadnym pędzlem.

Dzięki delikatnym ruchom stemplującym, możliwe jest uzyskanie bardzo naturalnego wykończenia połączonego ze świetnym kryciem. Gąbka jest delikatna, jej dotyk na skórze- przyjemny i chłodzący dzięki zawartości wody, więc nawet posiadaczki wrażliwej, naczyniowej cery mogą być spokojne – to proces delikatniejszy nawet niż intensywne pocieranie palcami celem rozprowadzenia kosmetyku.

beautyblender_vs_real_techniques_sponge kosmetykomania

Gąbeczka posiada szerszą, wypukłą stronę, idealną do wygodnego pokrywania większej powierzchni skóry podkładem, oraz węższy czubek świetnie sprawdzający się na przykład do nakładania korektora w delikatnej okolice pod oczami. Nie trzeba też obawiać się wchłaniania kosmetyku przez gąbkę – dzięki zwilżeniu wodą, podkład nie wsiąka w nią w znacznej ilości, a jeśli już odrobina dostaje się do środka, to jest oddawana wraz z kolejnymi stemplami wykonywanymi na skórze.

Wyraźną różnicą, dostrzegalną na pierwszy rzut oka między Beautyblenderem a RT jest kształt – w przypadku Complexion Sponge gąbka jest bardziej ścięta z jednej strony tworząc płaską powierzchnię, która dobrze sprawdza się do dokładnego blendowania zwłaszcza kosmetyków w okolicy oczu.

beautyblender_vs_real_techniques_sponge kosmetykomania

przed namoczeniem

Delikatna różnica zauważalna jest także w strukturze gąbek: RT jest nieco bardziej gęsta i zbita, co nie wpływa znacząco na jej sprężystość, jednak ma znaczenie podczas wysychania – w tym wypadku Beautyblender szybciej powraca do pierwotnego stanu i kształtu.

Wreszcie: cena, czyli element najbardziej różnicujący oba produkty. Gąbka Real Techniques to wydatek rzędu 29,90zł, natomiast kultowy Beautyblender to już inwestycja na poziomie 69zł.

beautyblender_vs_real_techniques_sponge kosmetykomania

po namoczeniu

Z pewnością niezależnie od preferowanej wersji, wypróbowanie gąbki to dobry ruch – zwłaszcza, jeśli idealnie wyrównany koloryt i struktura cery są istotnym celem w makijażu. Pod tym względem oba „narzędzia” gwarantują zadowalający efekt, łączący delikatny i naturalny wygląd z solidnym kryciem.

Gąbeczki kupicie tutaj:

  • Beautyblender KLIK
  • Real Techniques Miracle Complexion Sponge KLIK

To jak? :) Którą gąbeczkę wybieracie? :) Wpadnijcie na kosmetykomania.pl i sprawdźcie jakie jeszcze akcesoria do aplikacji podkładu są w ofercie. :)

beautyblender_vs_real_techniques_sponge kosmetykomania

 

(Visited 687 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>