nawyki pielęgnacyjne, które mogą pomóc w poprawie stanu Twojej cery!

Każda z nas marzy o cerze idealnej, czyli gładkiej, jednolitej, bez wyprysków. Dbamy o nią, pielęgnujemy jak potrafimy i staramy się, by wyglądała jak najlepiej. Co jednak, gdy nie spełnia naszych oczekiwań? Gdy raczy nas wypryskami, zaczerwienieniem lub innymi problemami? Oczywiście, jeśli problem jest długotrwały, złożony i mocno uciążliwy, kierunek jest tylko jeden – lekarz. W tym przypadku nie można zwlekać, po prostu trzeba się umówić na wizytę. Jeżeli jednak dzieje się coś, co nie do końca wygląda dobrze, ale nie dzieje się na szeroką skalę, warto poszukać przyczyny w codziennym życiu i przeanalizować swoje nawyki pielęgnacyjne. Dziś podpowiemy, na co zwrócić uwagę i jakie zmiany warto wprowadzić, by cieszyć się ładniejszą cerą. :)

kosmetykomania pielęgnacja twarzy pielęgnacja włosów

1. REGULARNE MYCIE I DEZYNFEKOWANIE TELEFONU KOMÓRKOWEGO

Często rozmawiamy przez telefon, a jeszcze częściej trzymamy go w ubrudzonych dłoniach, torebce, czy kieszeni. To wszystko niestety sprzyja rozwojowi bakterii oraz może przyczyniać się do powstawania krostek na policzkach, przede wszystkim, gdy lubimy długie pogawędki. Warto więc połączyć te dwa fakty. Jeśli doskwierają Wam wypryski w miejscu trzymania telefonu, skupcie się na tym, aby go regularnie oczyszczać. W sieci znajdziecie dużo instrukcji, czym robić to najlepiej – każdy model i marka telefonu ma swój sposób. Warto zagłębić temat, by oczywiście naszego kontaktu ze światem nie uszkodzić.

2. NAJPIERW MYJEMY WŁOSY, DOPIERO PÓŹNIEJ TWARZ I PLECY

Często kobiety borykają się z krostkami przy linii włosów lub na plecach. Obmyślają coraz to nowsze sposoby eliminacji, a one jak były, tak są. Bardzo rzadko wiążemy ten problem z myciem włosów. Niestety, zdarza się, że przez nieodpowiednie spłukanie szamponu, czy odżywki dochodzi do zapchania porów i nowych wyprysków. Zarówno na twarzy jak i na plecach – jeśli myjemy włosy pod prysznicem, kosmetyki po spłukaniu ściekają nam przecież w dół. Warto więc najpierw oczyścić głowę, a dopiero później skupić się na myciu buzi i reszty ciała. Krostki mogą zniknąć bardzo szybko, bez użycia magii. ;)

kosmetykomania pielęgnacja twarzy pielęgnacja włosów

3. REGULARNIE WYMIENIAMY RĘCZNIKI LUB ZAMIENIAMY JE NA PAPIEROWE

W łazience jest duża wilgoć a to idealne środowisko dla bakterii i innych wynalazków. Dlatego bardzo ważne jest, aby regularnie wymieniać ręczniki. Ten do twarzy najlepiej zmieniać codziennie, albo co dwa dni. Jeśli jednak jest to dla Was zbyt uciążliwe, tradycyjny, można zamienić na papierowy, jednorazowy. Wtedy za każdym razem sięgamy po czysty kawałek i oczyszczamy delikatnie twarz tuż po myciu. Szybko, czysto i przyjemnie. :)

4. UNIKAMY DOTYKANIA TWARZY I PODPIERANIA RĘKOMA

Często w ciągu dnia dotykamy twarzy, a to gdzieś drapniemy się paznokciem, a to podeprzemy policzek dłonią, albo dotkniemy nosa. Starajmy się wyeliminować ten nawyk, ponieważ nie dość, że skraca długość naszego makijażu, to jeszcze negatywnie wpływa na stan naszej cery. Na dłoniach mamy dosłownie cały świat „obcych”, nic więc dziwnego, że skóra płata nam figle, gdy cały czas przy niej majstrujemy. Dotykaniu mówimy stop. :)

kosmetykomania pielęgnacja twarzy pielęgnacja włosów

5. PAMIĘTAMY O CZĘSTYCH ZMIANACH POŚCIELI, GŁÓWNIE POSZEWKI NA PODUSZKĘ 

Wiele osób nie łączy pościeli, ze zmianami skórnymi, a przecież w nocy również się pocimy i wydzielamy sebum, które zostaje na naszej poduszce. Ponadto przetłuszczają nam się też włosy, osiada na nich kurz w ciągu dnia, który także zostaje w miejscu spania. Później to wszystko styka się z naszą twarzą i problem gotowy. Zaskórniki, krostki i inne dziwne niespodzianki mogą mieć naprawdę dużo wspólnego z brakiem regularnych zmian poszewki. Warto to robić maksymalnie co kilka dni, a najlepiej codziennie.

6. MAKIJAŻ TYLKO CZYSTYMI PĘDZLAMI

Oczywiście to podstawa! Podkład i inne płynne kosmetyki nakładamy tylko czystym, wypranym pędzlem. Chyba żadna z nas nie chce wcierać w skórę mieszanki kurzu, brudu i zaschniętego fluidu? Te do cieni, czy kosmetyków w kamieniu możemy prać troszkę rzadziej, ale do podkładu po każdej aplikacji powinien zostać wyczyszczony! Z naszym BRUSHEGG, zajmie Wam to tylko chwilkę – więcej info TUTAJ KLIK.

kosmetykomania pielęgnacja twarzy pielęgnacja włosów

7. PAMIĘTAMY O DEZYNFEKCJI KLAWIATURY I MYSZY

Sprawa ma się podobnie, jak w przypadku telefonu. Ile razy w ciągu dnia stukacie w klawiaturę i klikacie myszą? Z pewnością mnóstwo! A przecież zbierają się tam zarówno jakieś okruszki (kto je przed komputerem ręka w górę!), ogólny kurz i inne niewidoczne gołym okiem zagrożenia dla naszej cery. Później dłońmi dotykamy twarzy i błędne koło się zamyka. Pamiętajmy więc o regularnym czyszczeniu naszego miejsca pracy. :)

Dziewczyny, co dopisałybyście do dzisiejszej listy? :) Koniecznie dajcie znać i wpadnijcie na kosmetykomania.pl

Kosmetyki z dzisiejszego zdjęcia znajdziecie TUTAJ:

(Visited 836 times, 1 visits today)

One thought on “nawyki pielęgnacyjne, które mogą pomóc w poprawie stanu Twojej cery!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>